Rozumiem.

Nowe wieści od naszej drużyny

RONAL POLSKA RUN

Data: 28. sierpnia 2018

W marcu przedstawiliśmy drużynę biegową RONAL POLSKA Run tworzoną przez naszych kolegów i koleżanki z Polski. Członkowie drużyny byli od tego czasu bardzo aktywni, biorąc udział w różnych zawodach organizowanych w ubiegłych miesiącach. A oto najświeższe informacje o ich aktywności i biegach, które niedawno ukończyli.

Transgrancanaria

23 lutego 2018 roku był niezwykle wyjątkowym dniem dla Łukasza, jednego z członków drużyny biegowej. Wziął on bowiem udział w biegu Transgrancanaria na dystansie 128 kilometrów z przewyższeniem 7500 metrów. Osobom, które sądzą, że to tylko zwykły bieg, polecamy przyjrzeć się jego profilowi.

Bieg przeznaczony jest dla najlepszych biegaczy uczestniczących w zawodach ultrawytrzymałościowych, miłośników natury i przygody. Nie każdy może wziąć w nim udział – jedynie osoby, które zgromadziły wcześniej punkty ITRA (International Trail Running Association). Aby zdobyć te punkty, trzeba uczestniczyć w innych biegach na określonym dystansie, a przede wszystkim – przy określonym przewyższeniu.

Łukaszowi udało się zgromadzić wymagane punkty i przebiec 128 kilometrów. Po 18 godzinach i 26 minutach (i jednym całkiem groźnym upadku) ukończył on bieg, plasując się na 96. miejscu wśród 1200 zawodników.

Było to niesamowite osiągnięcie. Wszyscy jesteśmy niezmiernie dumni i szczęśliwi, że znalazł się w grupie 100 najszybszych na świecie biegaczy górskich, i dalej trzymamy za niego kciuki!

Bieg Firmowy 2018

Drużyna RONAL POLSKA Run ponownie wzięła udział w Biegu Firmowym, charytatywnym biegu sztafetowym, który odbył się 19 maja – była to jego piąta edycja jubileuszowa i jednocześnie czwarty występ drużyny w tej imprezie.

Pod sztandarem RONAL POLSKA wystartowało tym razem 35 reprezentantów należących do siedmiu drużyn. W rankingu drużynowym uplasowały się one na miejscach: 4, 59, 61, 198, 323, 578 i 589 wśród 1369 zespołów. Do zdobycia brązowego medalu zabrakło naprawdę niewiele! Niestety, aczkolwiek czas najlepszej drużyny poprawił się o dwie minuty w stosunku do poprzedniego roku (w 2017 roku: 1:32:27; w 2018 roku: 1:29:03), tym razem zajęła ona czwartą pozycję. Gorąco dziękujemy Robertowi, Dariuszowi, Łukaszowi K., Grzegorzowi i Łukaszowi W. – jesteście najlepsi!

Bieg RZEŹNIKA

Nazwa „Rzeźnik” pochodzi od nazwy starego klubu sportowego: OTK RZEŹNIK. Dawno temu niektórzy jego członkowie zwykle pokonywali dystans współczesnego Biegu Rzeźnika w około cztery dni podczas wędrówki z plecakami. Pewnego dnia założyli się, że uda im się pokonać trasę w jeden dzień, i tak właśnie rozpoczęła się historia Biegu Rzeźnika.

W dniu 1 czerwca dwóch członków drużyny RONAL Polska Run wzięło udział w Biegu Rzeźnika w Bieszczadach. Nie jest to typowy bieg z kilku powodów:
1) 80-kilometrowa trasa prowadzi przez góry,
2) uczestnicy biegną w parach,
3) odległość pomiędzy partnerami mierzona w punkcie kontrolnym nie może przekroczyć 100 m,
4) aby ukończyć bieg, metę musi przekroczyć obu zawodników z pary,
5) parę muszą tworzyć dwie osoby o zbliżonej sile i tempie biegania.

Bieg jest więc długi, trudny i wyczerpujący. Jednak naszym kolegom udało się go ukończyć! Dotarcie na metę zajęło im 14 godzin i 57 minut, dzięki czemu uplasowali się na 240. miejscu (wśród 1358 par, które wystartowały w biegu, i 1130 par, którym udało się go ukończyć – 228 par nie ukończyło biegu). Gratulujemy!