Novinky od našeho

BĚŽECKÉHO TÝMU RONAL POLSKA

Datum: 28. srpna 2018

V březnu jsme představili náš běžecký tým RONAL POLSKA složený z našich kolegů z Polska. Během posledních měsíců projevovali členové týmu značnou aktivitu a účastnili se různých závodů. Zde přinášíme malou aktualizaci o jejich aktivitách a závodech, které v nedávné době absolvovali.

Transgrancanaria

23. duben 2018 byl pro Łukasze, jednoho z členů této běžecké skupiny, velmi mimořádným dnem. Zůčastnil se závodu Transgrancanaria – 128 km a 7500 m kladného převýšení. Ti, kteří si třeba myslí: „Vždyť je to nakonec jen závod“, by si měli prohlédnout profil trasy.

Tento závod je zaměřen na ultravytrvalce z řad špičkových závodních běžců, na milovníky přírody a dobrodružství. Takového závodu se nemůže účastnit úplně kdokoli – pouze ti, kdo již dříve sbírali body ITRA (International Trail Running Association – Mezinárodní trailová asociace). Pro získání těchto bodů se člověk musí zúčastnit jiných závodů specifikované délky, a především kladného převýšení tratě.

Łukaszovi se podařilo těchto bodů dosáhnout a běžel závod v délce 128 km. Po 18 hodinách a 26 minutách běhu (a po jednom docela nebezpečném pádu) závod dokončil, a to na 96. pozici z 1200 běžců.

To byl úžasný úspěch. Všichni jsme na něj velmi hrdí a šťastní, že se dostal do skupiny 100 nejrychlejších horských běžců, a nadále mu budeme držet palce!

Bieg Firmowy 2018

Běžecký tým RONAL POLSKA se 19. května znovu zúčastnil charitativního štafetového běhu nazvaného Bieg Firmowy – jednalo se o jubilejní 5. ročník a tento tým se běhu zúčastnil celkem již čtyřikrát.

Ze společnosti RONAL POLSKA zde tentokrát bylo sedm týmů s 35 běžci. V hodnocení týmů obsadili následující místa: 4, 59, 61, 198, 323, 578 a 589 z 1369 týmů. Byli velmi blízko k získání bronzové medaile! Ale bohužel, ačkoli čas nejlepšího týmu byl o dvě minuty lepší než loni (2017: 1:32:27; 2018: 1:29:03), nakonec to tentokrát skončilo čtvrtým místem. Ale i tak – patří vám velký dík, Roberte, Dariuszi, Łukaszi K., Grzegorzi a Łukaszi W. – jste prostě nejlepší!

Závod RZEŹNIK

Název “Rzeźnik” (řezník) pochází ze jména starého sportovního klubu: OTK RZEŹNIK. Před dlouhou dobou někteří jeho členové obvykle urazili vzdálenost odpovídající dnešnímu závodu Rzeźnik v rámci své túry s batohy na zádech během asi čtyř dní. Jednoho dne se vsadili, že to dokáží za jeden den a právě to byl počátek závodu Rzeźnik.
1. června se dva z kolegů z našeho běžeckého týmu RONAL Polska zúčastnili závodu Rzeźnik vedoucího horskou krajinou Bieszczady. Není to typický závod, protože:
1) jde o 80 km v horách,
2) běžíte zde ve dvojicích,
3) vzdálenost mezi oběma běžeckými partnery nesmí být na kontrolních bodech větší než 100 m,
4) pro úspěšné dokončení závodu musí oba partneři protnout cílovou čáru,
5) v každé dvojici musí být dvě osoby s podobnými silami a rychlostí běhu.

Závod je tedy dlouhý, je tvrdý a devastující. Ale naši kolegové to zvládli! Dokázali závod dokončit za 14 hodin 57 minut a obsadili 240. místo (z 1358 párů, které odstartovaly, a 1130 párů, které závod dokončily – 228 párům se závod dokončit nepodařilo). Gratulace!