3×24 hodin = 72 hodin!

RONAL GROUP a Pirelli při 24h závodech motokár

Datum: 17. října 2019

Co se počátkem roku zdálo být bláznivým nápadem, stalo se poslední víkend v srpnu skutečností. Po legendárních 24 hodinách na Nürburgringu s auty týmu SPEEDLINE RACING v červnu a po 24 hodinách v rámci závodů «Kola na okruhu» v červenci se společnosti RONAL GROUP a Pirelli zúčastnily další akce na dlouhé trati: 24hodinového závodu motokár ADAC GTC Bavarian ve Wackersdorfu v obvodu Horní Franky.

S masivní podporou, zvláště poskytnutím náhradní motokáry ze strany zkušeného mužstva #50 „Hausexperten.de III“ z šampionátu „German Team Championship (GTC)“, se do realizace tohoto úmyslu pustili členové týmu #151 „Pirelli Junior Team by RONAL“. Jen nemnozí z členů týmu měli znalosti ohledně průběhu a pravidel mistrovství. To byla poté také první lekce učení, po které následoval v pátek volný trénink a povrchové ztvárnění motokár (v podobě fóliových polepů) ve známém designu ve stylu vozu „Zetti“ pro okruh Nordschleife.

Ranní kvalifikace vnesla vzhledem k vybojované 26. a 40. pozici do tváří členů týmu určité rozčarování a zklamání. Ale pozor – byli jsme přece na závodu na dlouhou trať! Tedy: Let’s go! Při vysokých letních teplotách začal 24hodinový shon ve 14 hodin a po prvotní tlačenici na startu kroužila motokára #151 v konstantním rytmu po okruhu. Pak ale po 2,5 hodinách – jaká hrůza – došlo k neúmyslné kolizi stroje #151 s jeho sesterskou motokárou #50. Naštěstí bez způsobení poruchy a „pouze“ s citelnou časovou ztrátou pro oba týmy.

Ať ve večerních hodinách nebo také později v noci – stroj #151 se pořád pohyboval kolem 7. místa ve své třídě. S každým kolem, s každou zastávkou v boxu a s každou výměnou jezdců (nejpozději každé dvě hodiny) probíhaly všechny akce se zřetelně vyšší suverénností. A vida – v nedělních dopoledních hodinách byla motokára #151 na 5. místě a udržovala kontakt s P4. Tedy: Nástup! Jak se řeklo, tak se stalo: Po 24 hodinách a 1393 kolech (s těmi bychom si v roce 2018 odnesli celkové vítězství) obsadil «Pirelli Junior Team by RONAL» 22. pozici v celkovém hodnocení a rovněž 4. místo z 16 týmů startujících ve třídě Cup, a navíc se stal nejlepším začátečnickým týmem ve Wackersdorfu – to se nedalo přehlédnout. Odměnou za to byly unavené, ale radostí extrémně zářící tváře a oči a k tomu velký stříbrný pohár.

Blahopřejeme přirozeně ještě našemu velkému vzoru, sesterské motokáře #50, k těžce vybojovanému vítězství ve třídě Trophy! Zvláštní dík patří také našim stratégům a především technikům – ani na jedné motokáře se neobjevily nijaké problémy.